| AlexS9 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un moto cross si nu stiu la copiii cu varsta intre 10-14 ani, cati cmc au voie maximum?
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| houserboy a răspuns:

Salut cum zicea loandelasal nu poti merge cu ea pe drum public poti sa conduci si un motor de 600cc doar sa mergi pe camp undeva ferit de politie oricum pe camp nu are ce sa-ti faca pana sa iau a1 in vara asta si eu mergeam pe camp. atentie daca esti din zona rurala nici pe ulite..strazi u ai voie

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal minorii nu pot circula pe drumurile publice decat de la 14 ani (cu bicicleta) si de la 16 ani cu vehicule cu motor. Numai bine!

| AlexS9 explică (pentru Ioandelasal):

Dar sunt crossurile alea de 50 cmc care se conduc de la 3 la 10, dar nu ma refeream sa conduc pe drum

| houserboy a răspuns:

Te referi la crossurile alea de 50cmc loncin sau dirt bike nu sunt de loc bune din cate am inteles una de 125 e 23 milioane nu face prostia sa iti ei ca st foarte proaste daca vrei sa faci o treaba ia-ti o aprilia rx de 50 sau 125 ala da lucruwinking