| Dandyx a întrebat:

Ma apuc de scoala se soferi cat a2 si vreau sa imi cumpar moto sport/racing! vreau si eu cateva sfaturi cu moto ce as putea cumpara! dau FUNDA excul naked, cross,enduro, touring etc.doar racing/sport

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Inca 1 donator de organe.
stii ce faci cu sportiva?
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/......2346_n.jpg
asta e mana mea in momentul actual. motor de 1000 cmc, 55 la ora si 1 prost care a intors cand eram langa el. asta dupa ce era sa mor de 4 ori in 1 luna ca sportuva te fura la gaz si ajungi la 100km/h in 2 secunde fara sa iti dai seama.

la a2 nu prea ai vitezane tocmai pentru ca e categorie facuta sa nu iti permita asa ceva. singura vitezana pentru a2 e cbr500, modelul a aparut in 2013 si e peste 7000 euro. altfel naked: kawa er5, suzuki gs500, honda cb500, etc, dar vitezane... cbr500 si DACA gasesti kawa zzr400

6 răspunsuri:
| IuuLiiaN a răspuns:

Daca vrei sa te omori atunci cumpara direct cum zici tu una sport. La inceput trebuie sa iti cumperi ceva mai chill o 250 sau una de cross. Iti pui viata in pericol dar na daca vrei sport iti recomand BMW 1000rr cbr 600 gixxer 750 sau 1000 Yamaha r6 depinde de buget. Bafta!

| JohnnyBi a răspuns (pentru IuuLiiaN):

Si care din alea se incadreaza in a2? nu ai nicio idee ce e cu a2, dar iti dai cu parerea

| Dandyx explică (pentru JohnnyBi):

Mare dreptate ai

| Dandyx explică (pentru IuuLiiaN):

Iulian, ma refer la moto pentru cat a2. nu pot sa depaseasca 500 ccm, maxim 500! de aceea va intrebam ce moto stiti sport gen aprilia 125 dar sa fie in 4 timpi! P.S am mers cu 210 cu un gixxer k8

| JohnnyBi a răspuns (pentru Dandyx):

Mai vrei motor? De pe 26.06 dorm pe calmante....pentru prostia altuia. As face orice sa stau pe 2 roti.dar nu in Rromania. 3 oase rupte si multe altele pentru o pasiune? Tu ce zici?

| lunetaspatiala a răspuns:

Eu spun ca pentru inceput ar trebui sa iti cumperi un un motor mai "linistit" pentru a te invata cu el ...si dupa iti poti lua unul puternic, Kawasaki, suzuki, hyundai.Dar pentru inceput ia-ti ceva cu care sa se acomodezi happy