| AllexC a întrebat:

Salut. Vreau sa-mi cumpar un Audi a3 P8 din 2009 125 cai, motor de 1.4 tfsi. Are 119. 000km zi il vinde la 10.000 euro. Sunt aici pentru a cere o parere, daca merita si ce stiți despre mașina asta. Multumesc anticipat. Dau funda la un raspuns care chiar m-ar ajuta sa iau o decizie.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

E o trotineta, adica este f mica masina, dar acu fiecare cu cei place.Pretul ala nu e cam mare? La citi km are, anul destul de vechi, motor destul de mic, personal eu nu as lua un audi A3 am condus unul nou, ai vizibilitate f slaba, este cum zic o trotineta de masina.
Vorba unora pe aici e o tigaie laughing dar daca tie iti place este alegerea ta.

Ce tie iti place, nu place la toti, iar referitor la, masina, trebuie sa verifici acea masina, sa o conduci, sa vezi cum merge, sa o verifici sa vezi daca are probleme sau nu are, o scanezi etc.

Ia cu tine un scaner de buzunar, scanezi masina si vezi daca toate sistemele is READY, si nu e nimic aprins la bord ce nu ar trebuie.
De la 100 mii de km deja nu se mai ia in calcul, adica pretul trebuie sa fie f ieftin, nu inteleg de ce vrea ala 10 mii, e cam mult, parerea mea.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Media la modelul ăla din 2009 e pe la 6000 euro. De ce ai da 10.000?

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Nu da mai mult de 1500.

| AmandinaDragan a răspuns:

Masina are 14 ani si a ''facut'' cam 8500 km / an. Ciudat.