| fna a întrebat:

Salut,vreau si eu sa aflu daca se poate face in Romania usile unei masini sa se deschida in sus, este legal asa ceva la noi?

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Da, este legal daca duci masina la un service autorizat de RAR. "Lambo doors" ii spune a fenomen si costa intre 600 si 900 de euro toata treaba, in functie de ce masina ai si de mecanic.

http://www.4tuning.ro/magazin/lambo-doors-67/

Aici ai cateva chituri de instalare a usilor. Oricum trebuie sa poti gasi kitul potrivit pentru masina ta si un mecanic care sa ti-l puna pe masina. Oricum bafta si sper sa ne intalnim pe la intrunirile auto sa vedem usile. Numai bine.

| fna explică (pentru 13):

Dar de neoane stii daca sunt legale?

| 13 a răspuns (pentru fna):

Da stiu, si nu, nu sunt legale sub nici o forma. Nu pot fi omologate deoarece se considera ca stanjenesc restul participantilor la trafic. Deci daca iti momntezi, risti sa ramai fara talon si cu o gaura in portofel.