| Alex19892013 a întrebat:

Zilele astea vreau sa dau la schimb un vw golf 4 din 2005, 1.9 tdi inmatriculat, pe un BMW Seria 1 cu motor de 1, 6 116 Cp. Ce parere aveti despre 116 i, ce consum are si daca are ceva bube care sunt astea. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Eu nu aș face schimbul. Ce ai tu, e o mașină bună, iar BMW-urile în general sunt alergate, că deh... toți cu BMW se cred Schumacher.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Motorul e ok, bmw e o masina premium.

insa pare suspect ca cineva sa dea un bmw la schimb pe un golf, mai ales vechi de 8 ani

| OnuOnulică a răspuns:

Un BMW suna bine.

| Latky a răspuns:

Dai aurul pe argint, si o spun din cauza motorizarilor tu chiar iti doresti sa dai consumul mic pe un consum de 8-10? si mai ales ca e cel mai mic motor si e chinuit.
nu te sfatuiesc sa faci asta.
Ia puneti intrebarea invers, de ce da el o masina,, premium"(cum spune un coleg mai sus) pe un golf 4? aaa da ca e diesel...deci...