| CatalinBRG33 a întrebat:

Saluta! Am si eu o intrebare, cand au aparut masinile straine in Romania, gen audi, bmw, mercedes etc [intreb de curiozitate]?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Imediat după Revoluție!
Mai precis rablele au început să curgă spre Românica încă din 1990!

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu erau și înainte, mercedesuri cel puțin și aveau doar unii securiști?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil inainte de primul razboi mondial sau cel tarziu in perioada interbelica.

| KR0NSTADT a răspuns:

Imediat ce au început să fie produse primele automobile.
Ai văzut vreodată un documentar (despre orice) în viața ta? Mă îndoiesc. laughing