| VladutEu a întrebat:

Am intentia de a-mi achizitiona un Opel Frontera. Nu am mai avut niciodata un 4x4 si mi-ar placea foarte mult sa detin o masina cu care sa pot circula in orice conditii. Am un buget maxim de 2000 E si cred ca un Frontera se potriveste perfect. Intrebarile sunt urmatoarele:
-Care este diferenta dintre Frontera A si Frontera B si care e mai buna?
-Care ar fi cea mai ideala Frontera, avant in vedere consumul la drum lung cat si off road. Adica care motor ar fi cel mai potrivit pentru un consum redus, si daca benzina sau motorina.
-Care ar fi slabiciunile acestei masini? (Ma intereseaza in general piesele)

Doresc sa folosesc masina mai mult iarna si la iesiri la munte.
Sper sa-mi raspundeti cat mai pe intelesul meu si sa aveti rabdarea de a-mi explica.

Va multumesc!

2 răspunsuri:
| bogdan456 a răspuns:

Daca vrei sa iti iei opel frontera iti recomand opel frontera B cu motor de 2.2 diesel no sa iti consume foarte mult in jur de 7%-10% insa trebuie sa ai grija la partea mecanica majoritate au probleme la partea mecanica eu am avut unul din 2003 full cu motor de 2.2 diesel si anul trecut a ajuns la fiare vechi

| IonutYac a răspuns:

Ti.ai sugera sa nu iti cumpera este o masina foarte proasta din toate punctele de vedere si o sa ai numai probleme