| in10seBlack a întrebat:

Am o mica dilema si as vrea sa cer o parere. Detin un astra h din 2005, motor 1.4 benzina 90 cp. De ceva timp ma bate gandul sa o vand si sa-mi iau un suzuki vitara din seria 1991-2002 cu motorizare 1.6 16v 98 cp. E o masina potrivita pentru orice, zic eu si cred ca prin asta m-a atras. Mai ales ca are posibilitate de 4x4 cu reductor mare mic sau doar tractiune spate. Nu stiu cat de fiabila e, dar pretul pieselor bat cumva sub cele de la opel pentru ca e model mai vechi si se potriveste oarecum cu buzunarul meu de tanar. Pe partea cealalta, opelul e mai nou si are tot felul de accesorii si dotari (esp, abs, clima) dar, parca nu ma mai incanta, mai ales motorizare. Daca are cineva vreo parere, dau funda.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as ramane linistit cu Opelul. SUV-urile nu merg placut pe asfalt, si consuma foarte mult.
Vitara e buna doar pentru teren accidentat. Daca mergi 80% prin oras, o sa regreti alegerea facuta.
O problema destul de enervanta la Vitara din generatia aia, este rugina, mai ales la suportii caroseriei.

1 răspuns:
| Rux2000 a răspuns:

Daca ar fi dupa mine as fi ramas cu opelul estr mult mai frumos din punctul mei de vedere este si mai nou(2005) de cât suzuki( 1991-2002) nu ma princep la maşini sa spun care este mai buna la piese consum etc dar la aspect opelul este ceea mai buna alegere