| Alex1234567123 a întrebat:

Salutare, am o mica intrebare! Imi cer scuze daca am gresit topicul. Cand trece trenul,eu ca biciclist, daca se pune bariera, am voie sa trec pe sub ea, inainte sa vina trenul, desigur, am vazut multi biciclisti, multi ignorand bariera. Si de asemenea daca trec printre masini (cele care asteapta la semafor ) nu se supara nimeni, nu?

Răspuns Câştigător
| TeIauLaMisto a răspuns:

Buna! E ok sa treci printre masini, insa nu iti recomand sa treci pe sub bariera de la tren. E periculos (mai bine astepti cateva minute) si nici voie nu ai (in plus vei primi multe "huiduieli" de la cei care vad scena (din masini). Sper ca te-am ajutat! Mult succes! big grin

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai conteaza daca ai voie sau nu cand urmarea trecerii pe sub bariera ar putea fi un tren de cateva zeci de tone care te face pilaf?

| Adiav a răspuns:

Salut, cu siguranta nu este ok sa treci pe sub barieta sau pe langa ea, pentru ca oricand poatE sa vina trenul. Te cred ca multi trec pe langa masini si pe langa bariera, dar isi risca viata. Nu o sa se supere nimeni, doar ca trebuie sa fi constient de pericol, si ceea ce poti sa patesti.

| ro74florin a răspuns:

Nu

| AndreiMind a răspuns:

Nu ai voie. Dupa lege nici pietonii nu au voie