| Anysa a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare, cand pune cineva o intrebare cel care raspunde corect primeste funda, ce-i cu aceasta funda, scuze de intrebare dar sunt noua pe aici :d

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

| Anysa explică (pentru NOname):

Multumesc, ai funda.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ai venit printre noi! Funda e un fel de premiu pe care il acorda cel care a pus intrebarea, utilizatorului care a dat raspunsul considerat a fi cel mai bun, cel mai complet. Pentru anumite lamuriri legate de functionarea acestui site, poti accesa "Intrebari frecvente" sau categoria "Totul despre TPU".

| elNino212 a răspuns:

Tu in dreptul raspunsului meu vei vedea o funda. Acea funda reprezinta raspunsul corect care il alegi tu. Fiecare utilizator strange cat mai multe funde pentru a ajunge cat mai sus in top. Daca selectezi funda, ai ales raspunsul tau castigator. Raspunde si tu la intrebari si vei primi si tu la randul tau fundele tale. Sper ca ti-am fost de ajutor! Mult succes pe TPU! big grin

| co0L a răspuns:

Nu pai daca dai raspunsul la intrebare cel care a pus intrebarea tio da doar dac avrea

| Usernameyo a răspuns:

-:diul.l.c esti dilie,