| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,am o mică problemă la un Audi a4 b5 1997..am cumpărat de curând de pe olx plasticul acela dintre scaune, însă cu tot cu cotieră, parcă de la acelasi model dar din 2000 sau facelift nu stiu exact dar se potrivește, acesta are in spațiul de langa frâna de mână ceva butoane pentru navigație cred si o brichetă de 12v..Eu am vrut sa anulez bricheta mașinii care e acolo la bord lângă scrumieră,sa scot de acolo sa am locul ăla ca să țin chestii și să leg cealaltă brichetă de care am spus mai sus,cea care e in plasticul pe care l -am cumpărat. Problema e că am legat-o,tot ok,doar că dacă aprind farurile nu mai vine curent la ea, am probat cu telefonul ținând-ul la incarcat în acea priză și nu mai încarcă dacă aprind farurile, dacă le opresc merge perfect.Ce sa știu să îi fac?

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

Inainte de toate bricheta este calda tot timpul, deci fir direct de la plusul bateriei.
Probabil ai incurcat firele (posibil alimentare de pe circuitul de lumini, de pe comutator sau releu).