| Traznet496 a întrebat:

Salutare! Am o problema cu mașina mea (VW Jetta 2008), respectiv partea electrica de pe ușa șoferului nu mai funcționează (nu mai merge închiderea centralizata, comenzile pentru geamuri și oglinzi nu mai raspund și în bord este permanent aprins martorul pentru ușa soferulului deschisă). Care ar putea fi cauza și cam cat ar costa sa o repar?
Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| GeorgeCazan a răspuns:

Ai fire rupe între portiera șofer și stâlp A. Se pot cositor fir cu fir, dar e greu și nu prea tine; acolo firele trebuie sa fie flexibile. Se poate înlocui partea aceea de cablaj, cu una originală.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar un electrician auto, specializat pe VW te-ar putea ajuta!