| Claudiu12345678910 a întrebat:

Am o problemă la un moped Piaggio Grillo motor 49cc, i-am pus variator nou, curea nouă, carburatorul este desfundat și nu se accelerează la maxim ca înainte. Când plec de pe loc, se accelerează(exact ca la un tractor în viteza 1) și dă să schimbe viteza dar nu reușește. Poate cineva să îmi dea un sfat? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| carnat96 a răspuns:

Explicatiile au fost corecte dar tot nu-mi dau seama cum nu intra toate sun bune m-as gandi si in orb nu cred daca am vazut in mesaj poate are problema cutia de viteza .....sau este automata? Dar semi-automata? Primesc fundawinking
urmaresc intrebarea astept raspuns

| Claudiu12345102030 a răspuns (pentru carnat96):

Mulțumesc!

| Claudiu12345102030 a răspuns:

Mulțumesc carnat96 pentru parere, variatorul este cu bile, iar la roata spate am ambreiaj, nu știu ce să zic