| markovlascici a întrebat:

Am o problema cu Piaggio grillo am schimbat motorul la el ii tot aceeasi tip de motor de piaggio dar acum nu mai fuge mai mult de 20 km/h poate nici atat si nu are putere chiar si cand il accelerezi... cred ca este variatorul de vina... straight face dar nu stiu ce i-as putea face

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut marko, incearca sa-i schimbi rolele din variator, dar si cureaua, nu stiu ce gramaj ai avut la ele, dimensiunile sunt 15X12X6 grame, incearca de 4, 5 sau 5 grame, trebuie sa mearga altfel! Bafta si daca mai ai probleme iti stau la dispozitie!

| markovlascici explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Multumesc foarte mult de raspuns, o sa-i schimb rolele de la variator. ( 25 lei, role noi ) o sa iti spun daca am reusit samptama viitoare... Multumesc inca o data!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru markovlascici):

Nu uita si de curea Marko!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Trebuie sa-i schimbi si rolele.