| Vlad_Marius_1996_y0eI a întrebat:

Salutare!
Am și eu o nedumerire legata de dimensiunea anvelopelor.
Pe caroseria mașinii sunt trecute următoarele dimensiuni

205/50R17
225/45R17
225/40R18
205/55R16

Când am fost la Rar aveam anvelopele de acum 205/50R17 iar pe cartea mașinii mi au trecut doar dimensiunea aceasta.

Mașină este un Megane 3 grandtour 1. 6dci 96kw/130cp 320Nm

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa te duci din nou la ei sa iti treaca la mentiuni restul dimensiunilor care apar pe masina. Daca nu vor poti face reclamatie la protectia consumatorului si se rezolva in favoarea ta

| sierra1 a răspuns:

Să nu mai ai nelămuriri. O incalți cu ce scrie in CIV și basta

| Vlad_Marius_1996_y0eI explică (pentru sierra1):

Bravo! Ai câștigat un os!

| sierra1 a răspuns (pentru Vlad_Marius_1996_y0eI):

Se pare că tot nelămurit ai rămas...mde de unde nu e, nici ăl de sus nu cere

| relian a răspuns:

Bine ai venit in tara lu Papura Voda laughing, or sa ajunga aia sa treaca pe actu masini si ce suruburi trebuiesc puse peste tot laughing.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Mie cel putin mi-o trecut anvelopele optionale pe ultima pagina la carte. Si mie asa o facut, la tata, la masina iubitei, etc. Verifica pe verso la carte.

| Vlad_Marius_1996_y0eI explică (pentru ClaudiuM1997):

Sunt trecute doar dimensiunile cu care m-am prezentat la Rar