| knighter a întrebat:

Salutare. am si eu o nelamurire, deci am vrut sa vand masina mea unei rude din cauza asigurarii imense dar cum s-a ieftinit
nu mai vreau sa o trec pe numele rudei, am facut doar niste acte la un birou unde se fac actele si m-a trimis sa le duc la politie insa nu am facut-o si doar in talon am trecut la instrainare. Ce pot sa fac sa nu mai continui schimbarea proprietarului? Doar sa reinnoiesc talonul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Anuleaza inscrierea din talon.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu exact cum se procedeaza, in primul rand, anulati de comun acord contractul V-C, apoi, iti trebuie alt certificat de inmatriculare. O modalitate de a obtine altul, dupa mintea mea, ar fi sa-l declari pierdut pe actualul. Costurile nu cred ca sunt prea mari, dar ai de stat la cateva cozi.

| alexandrualind a răspuns:

Ca nu este bine