| Sk_Diaconu_1997 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema cu masina, am ramas fara benzina si am impins-o pana in peco, i-am bagat benzina 10 litri si am mers 1 km 2 maxim si nu a vrut sa mai traga masina si s-a oprit, cand am dat sa o pornesc nu a mai vrut si am lasat-o pe dreapta, ce poate sa aiba si cat m-ar costa?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil s-a infundat de la mizeriile de pe fundul rezervorului. Te ai zgarcit la benzina... acu dai la service

| SoulReaver a răspuns:

Schimba-i filtru de benzina, si dai 2 3 chei false sa se amorseze apoi incearca sa pornesti. Eventual inainte sa schimbi filtru vezi daca se alimenteaza. Scoti conducta ce duce la injectoare si vezi daca curge benzina cand pui cheia pe accesorii.

| tintareco a răspuns:

Trebuia să vezi dacă la bujii are scînteie şi dacă se alimentează cu combustibil, mai ales că ai rămas fără. Cînd faci "pana prostului", în conducte poate să pătrundă aer fals, care trebuie eliminat. Bujiile trebuie verificate dacă sînt uscate. Apoi, ce tip de maşină e?

| Sk_Diaconu_1997 explică (pentru tintareco):

Vw passat an 1998, 1.6 benzina

| tintareco a răspuns (pentru Sk_Diaconu_1997):

Dacă înainte vreme ţi-a funcţionat bine, ai verificat ce ti-am spus şi ai curent bun în acumulator(eventual dă-l jos şi încarcă-l cu un redresor) apoi, dă-i două-trei start-uri, trebuie să pornească.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Posibil sa fii prins aer. Trebuie amorsata din nou