| Alex_Alex_1987_VeIC a întrebat:

Salutare, am si eu un ATV Bashan de 300 4x4 si am o problema, cand merg cu el pe drum normal nu scoate gram de fum dar cand incerc sa urc o panta abrupta brusc incepe sa scoata fum incontinuu pe teava de esapament nu de la motor sau altceva. Cineva care se pricepe va rog?

Răspuns Câştigător
| ahile411 a răspuns:

Daca e fum cred ca uleiul ajunge unde nu trebuie cand urci, daca e abur cred ca e de la lichidul de racire. in orice caz ar trebui sa verifici nu nivelul ci cum arata uleiul si daca scade mai repede decat ar trebui.