| deepy a întrebat:

Am terminat liceul si nu prea stiu ce sa fac.As vrea sa lucrez intr-un service auto, dar toti vor experienta.Stie cineva un loc in care sa ma initiez si apoi sa ma angajez? Eu sunt din Bacau. Va multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| IustinDiac a răspuns:

Cand vrei sa urci intr-un copac sari si te apuci de cea mai de sus creanga de care poti. Conteaza si ca de acolo sa te descurci. Eu te sfatuiesc sa minti groaznic in cv si sa inveti cat poti de repede oriunde ajungi. Daca te da afara, nu pleci cu manaa goala ci ai invatat deja ceva. Scopul scuza mijloacele.

| mgtow a răspuns (pentru IustinDiac):

Nu poate sa faca nimic omul daca nu stie, ii sar arcurile pe acolo una alta, iar tie baiete iti recomand sa mergi in armata treci probele si te poti angaja ca mecanic pentru ca nu tin cont de vechimea ta.

| deepy explică (pentru IustinDiac):

Eu inteleg ce vrei sa spui, dar in ceea ce vreau eu sa fac nu merge asa.Pentru ca atunci cand te duci intr-un service, sefu te intreaba ce sti sa faci si te pune la proba.Candeste-te ce se intampla cand spui in cv ca ai experienta si se constata ca nu sti mai nimic: "zbori in suturi", asta se intampla.
Faza care mi-ai spus-o tu cred ca mergea in cazul in care as fi vrut sa fiu sofer pe tir.Acolo as fi putut spune ca stiu sa umblu prin toata Europa.Plecam si ajungeam eu intr-un fel la destinatie.
Lucrurile nu stau chiar asa.Eu iti multumesc oricum!

| deepy explică (pentru mgtow):

Ai dreptate omule!

| mgtow a răspuns (pentru deepy):

Nici pe autotren nu poti minti nu ai stii cum sa bagi vitezele singur, dar sa pui remorca sa scoti pivotul de la cap una alta, mecanica nu o stii pedegeaba minti ca tot tu te-ai face de ras orice are un inceput cu cineva indiferent de vremuri. Nu trebuie sa te iei dupa toti prostii care zic sa minti mai bine sa te invete cineva pentru siguranta ta.

| andreei025 a răspuns:

Cred ca va trebui sa faci cum am facut eu. daca nu ai familie de intretinut mergi la un service destul de bun si propui sa lucrezi la un salariu foarte mic sau chiar gratis pana prinzi experienta.si dupa 2-3 luni te duci la altu pentru ca ala de primul nu o sa-ti mareasca niciodata salariul.acum depinde si de tine si de cai de repede inveti.stiu ca nu suna bine GRATIS dar alta sansa nu ai, si in felul asta profiti tu de ei si nu invers.asa am facut eu la inceput aproape gratis la unu, am schimbat 4 si la al 5 eram tamplar calificat, totul cam in 18 luni si cel mai important sa nu spui niciodata ca nu stii sa faci ceva. spui ca ai mai facut o data dar pe alt model si cand iti explica omu sa fii foarte atent.succes