| PringAloe a întrebat:

Salutare. Am un atv de 300cc cu toba originala, vreau sa pun una sport, ce ma intrebam este daca o sa am probleme gen cu politia sau ceva in caz ca vreau sa schimb toba respectiva.

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca doar vrei sa schimbi toba: nu te va sanctiona nimeni; dar daca totusi o schimbi cu una "sport" cu zomot mai mare de 55 decibeli... o cam furi pe amenda si ti se ridica talonul si nr. de inmatriculare

| PringAloe explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai si asa e mai mare de 55, in stationare e 79 si in mers e 82

| PringAloe explică (pentru PringAloe):

Adica asa scrie in cartea atv-ului

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru PringAloe):

Te vor edifica cei de la RAR; posibil sa gresesc eu limita de zgomot

| PringAloe explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

N-are cum sa fie 55 db crede-ma. tatal meu are un atv de 800. care ala Bubuie la propriu cand e stationat, da pai cand merge.
oare sa ma duc la politie sa vorbesc cu cei de acolo? habar nu am. o sa mai astept raspunsuri

| PringAloe explică (pentru PringAloe):

Up