| BMWMIRCEA a întrebat:

Salutare. Am un bmw e90 318i automat. De ceva timp imi tot apare o eroare de vvt o sterg merge ceva timp si iar apare si parca nu mai are puterea care o avea inainte. Adica calc acceleratia si isi ia turatiile dupa ce calc pedala nu concomitent cu acceleratia. Care ar fi problema? Ma poate ajuta cineva? Multumesc.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot ce tine cu sistemul de alimentare o piesa e pe duca, mai ales la romani carburantul e prost in raport calitate si deterioreaza prematur masiniile oamenilor

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat stergi erorarea de pe ecran, nu inseamna ca ai rezolvat si problema adevarata care o scoate in evidenta.
Posibil s aai motorul cu defect si tu preferi sa stergi eroarea, crezand ca asa rezolvi problema.
Du-te la mecani cu ea sa rezolve ce trebuie, codul din eroarea respectiva ii va spune mecanicului care este defectiunea.

| relian a răspuns:

Sincer nu am inteles nimic din ce ai spus.Reformuleaza daca poti."Calc acceleratia ia turatiile dupa calc pedala nu concomitent cu acceleratia", ce ai vrut sa spui cu asta? Despre ce pedale vorbesti, masina aia are doara 2 pedale frana si acceleratie, daca spui e automata.Nu poti calca ambele pedale in acelasi timp, in sf nu stiu ce ai vrut sa spui si nici erorea aia vvt cei aia?