| qzTwisT a întrebat:

Salutare am si eu o problema legata de pc. De ceva timp imi apare in mijlocul ecranului o eroare Attention Analog VGA. Cateodata aceasta dispare dar de multe ori nu. Ce as putea face? De la ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| diNNozo a răspuns:

Verifica cablul VGA. sa fie introdus bine in ambii capetii ( monitor si in spatele calculatorului ) daca erroarea persista incearca sa schimbi cablul. daca erroarea tot nu dispare recomand un - DRIVER UPDATE -.

| qzTwisT explică (pentru diNNozo):

Cred ca este de la cablul vga deoarece l-am scos si din monitor si unitate si la un capat suruburile nu se strang bine, dau in gol.Presupun ca de la asta este si in caz de driver? De unde-l iau si ce caut?

3 răspunsuri:
| Mihai_Ilinca_1916 a răspuns:

Driver compatibil si se rezolva.

| Fcd_Andrei_1989 a răspuns (pentru Mihai_Ilinca_1916):

Si eu am aceeasi problema, am facut update la driver dar tot degeaba. E posibil sa fie de la cablu, dar putine sanse...tot ceva din drivere e problema.