| Marianblh a întrebat:

Salutare..ma aflu in Italia si am cumparat de pe amazon o masina electrica pentru copii cu telecomanda. Porneste totu ok. Daca apas pe pedala acceleratia merge ok...dar telecomanda nu da nici un rezultat, se aprind beculetele dar nu face nici o legatura cu masina ..nimic....ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica, daca bateriile din telecomanda sunt bune si montate corect.

| Marianblh explică (pentru Bula):

Am luat baterii noi de la duracell..telecomanda are un bec care se aprinde.e ok..nu stiu de ce nu da comenzi

| Bula a răspuns (pentru Marianblh):

Cauzele pot fi multiple, incepand de la telecomanda pana la receptorul radio din masina.
Poate exista si posibilitatea ca ambele sa functioneze separat, dar frecventa de lucru sau codificarea sa nu corespunda intre ele.
Daca ai garantie, trimite-l inapoi, dar nu inainte sa scrii producatorului despre problema si sa le intrebi ce-i de facut si cum sa procedezi.

| Marianblh explică (pentru Bula):

Ms pentru sfat..am rezolvat de fapt am gasit pe Youtube un video in care explica...a trebuit sa pun telecomanda langa volan gen pairing si sa tin doua butoane apasate asa sa activat

| Bula a răspuns (pentru Marianblh):

Curios, nu a fost descrisa procedura in manualul de utilizare?

| Andreeush a răspuns:

Poate e defectă telecomanda.