| FurcoiBogdan a întrebat:

Salutare. Am un Fiat Punto din 99 motor de 1.2 benzina.
Am rămas intr o zi cu ea fără benzina pana s-a oprit. Când pun contactul pompa de benzina nu se aude, i am pus 3L de benzina dar tot nu pornește. Mai multă benzina sau pompa schimbată. Pompa n are siguranța separată.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pompa s-ar putea sa porneasca abia cand se invarte motorul; cam asa sunt masinile vechi.
Ar trebui sa pui mai multa benzina si sa dai mai mult la demaror.
Pompa ar trebui demontata si verificata inainte de inlocuire. FIltrul de benzina ar putea fi infundat, dupa ce a tras toate mizeriile de pe fundul rezervorului.