| Bogdan_Marius_1999 a întrebat:

Salutare,am un ford focus din 2002 1.8 diesel cu consum de 5% cam cati kilometri pot sa fac cu ea cu becul aprins la motorina?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Răspunsul simplu: până se oprește.
Dar nu-ți recomand. Bag motorină, becul roșu este orientativ, de la mașina la mașină, mai poți merge 20-50-100 km

| kar1GaNNN a răspuns:

Am avut si ei exact ca a ta. Mergeam cu ea pe rosu câte 60-70 km lejer dar nu iti recomand sa mergi asa. poti ajunge la alte complicatii cum ar fi infundarea filtrului si dupa nu o sa iti mai tragă masina.