| Hill_Dragos_1996 a întrebat:

Salutare, am un Hyundai Accent 1.5 disel din 2007, am o intrebare cam prostovana dar nu am gasit nicaieri un raspuns, Daca pun contactul si dau drumul la radio/cd imi consuma mult bateria?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mult nu dar ti-o descarcă.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca pui contactul pe ultima pozitie, in care se aprind becurile din bord, e posibil sa ti-o descarce repede. Depinde cum e facuta instalatia electrica, insa sunt alimentate multe chestii pe pozitia aia, printre care si alternatorul, care consuma destul de mult.
Eu am patit sa raman in pana de curent cu un Golf diesel, dupa ce am stat cu contactul pus, ca sa fac diagnoza.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca bateria nu e o babatie obosita un radio normal nu cu amplificari de sute de wati te tine fara grija 2-3-4 ore in ideea sa ai si de pornire dupa.