| FizZAleX a întrebat:

Cat ma costa sa schimb culoarea la un hyundai accent din 2007? Masina in prezent e un albastru deschis dar vreau sa o vopsesc in alb sau alta culoare mai frumoasa.

Si ce acte imi trebuie ca sa ii inscriu culoarea in talon sau cum se procedeaza.

Si mai am o intrebare la motor disel daca ii pun toba sport se aude la fel cum se aude la benzina sau mai naspa.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cam toate revopsirile se invart intre 1500 si 2000 de lei, pentru masini mici.
Daca e vorba de o masina buna, fara indoituri sau rugina, care intra direct la pregatire, si in 3 zile e gata, iar ca vopsea te multumesti cu un alb nemetalizat, marca Duralchid, costul ar putea fi chiar de 1200 de lei, pentru manopera+materiale, la un atelier particular de vopsitorie.
Pentru a schimba culoarea din talon trebuie sa mergi la RAR sa se faca identificarea, apoi mai platesti o taxa pentru eliberarea noului talon. N-am facut niciodata asta, dar cine a facut-o mi-a zis ca e foarte simplu, iar costurile sunt undeva sub 200 de lei, poate chiar in jur de 100 de lei.
La motor diesel toba sport nu prea se aude, daca vrei sunet scoti finala cu totul, si lasi doar teava de dupa catalizator.

2 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

Depinde de ce tip de vopsea vrei. Cea mai ieftina este 1000 de lei.

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Nu conteaza modelul masinii. Conteaza ce tip de vopsea vrei sai dai. Chromatica/ Mata / Metalica sau normal