| Poye a întrebat:

Salutare, am un Hyundai Tucson din 2006 cu 4x4 la buton. Când apas butonul îmi apare in bord 4x4 lockt dar rotile spate nu trag. Mă puteți ajuta cu un răspuns? Mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana nu pui un tester pe masina nu poate ghici nimeni

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pe rampă și verificat sistemul 4wd. Inclusiv folosirea unui tester pentru a vedea dacă are eroare, căci dacă arată cuplare, dar nu cuplează, înseamnă că undeva nu face joncțiunea electronic-mecanic.

| Poye explică (pentru ValentinMihai78):

Îmi apare in bord că e cuplat dar am incercat sa urc undeva și fața patina iar spatele nu cupla