| Busy95 a întrebat:

Salutare, am un Opel Astra g 1.6 benzina și am o problema cu ea, când apas ambreiajul se aude un zgomot ciudat, doar când apas ambreiajul și la rece și la cald e tot aceeași treabă, vitezele între normal mașină trage nu am treabă. Doar când apas ambreiajul se aude urat de tot, parca ar fi fier pe fier așa se aude, oare ce poate fi dus? Și ambreiajul e destul de tare nu cred că ar fi ambreiajul pe duca, nu miroase a ambreiaj, nu nimic.

3 răspunsuri:
| Moldoveanu15 a răspuns:

Verifica volantawinking

| jhonnyB a răspuns:

Probabil rulmentul de presiune... cel mai bine mergi la mecanic si schimbi tot kitul sa fi sigur pe lucrare.

| Dav1d2203 a răspuns:

Nu trebuie neapărat să miroase ca sa fie pe ducă. Verifică sub mașină să nu curgă lichid de frână de la cutie.