| Force1337 a întrebat:

Salutare. Am un VW golf 5 si cand aprinde luminile de pozitie si faza scurta nu imi apar in bord martorii respectivi. La faza lunga imi apare martorul albastru e normal? multumesc

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu la toate masinile se aprinde un martor pentru pozitie/faza scurta.
La unele se pot dezactiva din diagnoza la altele nu se poate activa aceasta functie.
Iar din cate stiu eu la Golf 5 nu se poate activa aceasta functie.
Deci da, e normal.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cand aprinzi ce spui apare doara o singura lumina si anume cea de pozitie, nu apare lumina cu faza scurta.La faza lunga da mai aper si aia albastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate s-au întrerupt niste fire si nu se mai aprind martorii, in fine, oricare ar fi problema eu zic sa consulți un mecanic