| gab0ru a întrebat:

As dori sa-mi achizitionez o masina insa nu stiu ce sa aleg dintre Audi A4 1.9 131 cp si Bmw 320 Facelift de 150 cp. Precizez ca anul ar fi intre 2002-2004. As dori sa mi se raspunda cu plusuri si minusuri. Iar cei care vin cu idei ca sunt vechi sa se abtina, momentan atat imi pot permite. Ofer funda, Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

Audi are intretinerea mai ieftina, BMW au piese scumpe, ambele masini sunt bune dar sa te astepti sa bagi bani in ele.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pînă la urmă i ti i ei ce masină vrei si de citi bani ai, ce te intereseaza părerea tuturor, tie trebuie sa i ti placa si atit, fiind masini destul de vechi alea au mai multe minusuri decat plusuri, dar daca tie i ti va plăcea vreuna din ele pentru tine o i ei nu pentru noi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu ai de circulat mult iarna, pe drumuri alunecoase, alege linistit BMW-ul.
Audi n-are nimic special, e doar o berlina cu aspect solid. BMW-ul e un premium. Dar unul periculos, caci aderenta lor e foarte slaba, mai ales pe carosabil umed sau inghetat. Se circula mai bine cu Loganul iarna, decat cu seria 3 si 5.