| numesiprenume0 a întrebat:

De ce sa imi cumpar un bmw? As dori opinii, idei, de ce bmw si nu audi sau volkswagen. As dori o comparatie. Plusuri si minusuri. Ofer funda!

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Plusuri: atragi mai multe gagici, te poți da mare în fața prietenilor. Minusuri: plătești la asigurare de nu mai știi cum te cheamă, consum mai mare, dacă se strică ceva dai la bani pe piese de îți suflă vântul prin buzunare. Dacă ești bogat e mașina potrivită pentru tine. Dacă nu, iați volxvagen.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Incep prin a specifica ca eu nu sunt fan BMW ( sunt fan Seat) dar ii vad rostul si la BMW. Plusuri:
- atragi gagici
- e masina sportiva
- arata bine in opinea la multi
- daca mergi pe un diesel mai vechi e chiar fiabil si economic( masini dacute intre 2000-2007)
- imaginea de masina premium in societate
- Tractiune spate
minusuri:
- nu e confortabil ca un Audi dupa mine
-costuri mai mari de intretinere decat o masina mai normala (ex golf, etc)
- BMW e masina preferata a samsarilor de adus in Romania fiindca sunt populare. Daca iti iei un bmw de la un samsar ai sanse mari sa fie lovita/ km dati inapoi.
- Cele dupa 2007 nu au motoare la fel de reusite ca cele dinainte de 2007.
Daca esti o persoana pasionata de masini si iti place sa conduci, dupa mine un BMW iti ofera cea mai placuta senzatie dar in acelasi timp poate sa fie folosit si ca o masina de zi de zi.
Eu nu am nimic cu firma in sine, am probleme cu oamenii ce conduc BMW (evident nu toti). Multi soferi de BMW sunt asa.Sunt mai smecher ca am BMW.Masina mea e mai buna ca a ta fiindca e BMW... Pot sa parchez unde vreau ca BMW. Acum, ca BMW respectiv e unul din 2001 cu 400. 000km si valoreaza 1500 euro e partea a doua. Tot e mai bun decat un VW din 2012 fiindca e BMW. Repet nu toti posesorii de BMW sunt asa dar multi sunt asa.