| El_Cosmin_2000 a întrebat:

Salutare, aș vrea o părere despre un Audi A6 din 2010 2.7 TDI QUATTRO 190 cai Multitronic! Vreau să știu dacă merita să îl cumpăr sau o recomandare a unui alt motor pe această mașină! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut, ai aici un video extrem de detaliat cu toate problemele specifice la aceasta masina inclusiv motoarele.
https://www.youtube.com/watch?v=BbTeVU0kXl8
Inafara de 2.0 TDI PD, restul fie ele 2.0 TDI CR, 2.7, 3.0 sunt ok din cate am vazut in acest videoclip. Evident au si ele probleme specifice dar sunt mai ok decat 2.0 TDI PD. Personal eu nu as lua 2.7 fiindca o sa te taxeze impozitul. Din acest motiv as merge pe 2.0 TDI CR 170cp-177cp.Eu am Seat Exeo cu 2.0 TDI CR 143cp( Exeo e Audi B7 cu motor de Audi B8 si sigla de Seat) si sunt extrem de multumit de el.Nu am probleme de 11000km, am mers si cu 200km/h pe autostrada si in 90% nu am unde sa folosesc acesti cai.In concluzie eu zic ca un 2.0 TDI ajunge pentru nevoile unei persoane din Romania. Asta daca nu vrei musai Quatro si atunci nu ai de ales si trebuie sa iei 2.7 TDI. BAFTA.