| Marin_Sorin_1986 a întrebat:

Salutare. O întrebare pt cei care se pricep laughing. Vreau sa cumpăr un Audi A5 și nu știu care, ma refer la motor și la cutie. Am găsit cele cu motor 2.7 sau 3.0. Eu as vrea un 3.0. Dar cutia? Tiptronic sau multitronic? Voi ce sfaturi îmi puteți da. Nu stiu care e mai buna din astea doua cutii am cautat pe diferite forum-uri dar părerile sunt împărțite asa ca încerc și aici la voi. Recapitulam.... ce consiliu îmi dați, tiptronic sau multitronic și care ar fi diferența.... încă ceva eu as vrea un quadro. Un 3.0 tdi quattro dar nu știu ce tip de cutie. Lăsați impozitul și consumul. Va mulțumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai cautat pe forumi de specialitate, unde zic proprietari din experienta si totusi preferi sa afli raspunsul de pe un site unde media de varsta e de 13 ani?

Ontopic multitronic ul e mai performant. alegerea tine de tine dupa un test drive

| Marin_Sorin_1986 explică (pentru suntserios):

Pai dacă vârstă este de 13 ani cum de exista acesta categorie moto&auto dacă ei nici nu dețin buletin. Nu cred ca sunt doar copii aici. Și da m-am interesat în mai multe dar încă nu sunt convins și am sa mai scriu în mai multe dacă e nevoie. Mulțumesc pentru răspuns oricum!