| Alex_Alex_1996_8qQj a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o baterie noua. Am un opel astra h 1.7 cdti si vreau sa stiu daca ar fi buna o varta silver 77ah, sau daca nu ce imi recomandati! Multumesc

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai bani, cumperi Bosch.
Daca vrei mai ieftin, iei Rombat.
Eu am cumparat doua Macht, se comporta bine, dar au doar o iarna, nu pot sti cat o sa tina.
Cat despre marime, gasesti baterii de 80Ah si mai mici, dar sunt mult mai scumpe.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Iti recomand Bosch de 80ah, mie unul nu imi face probleme, si pe frig porneste la prima cheie.

| Alex_Alex_1996_8qQj explică (pentru Începătorul988):

Problema este ca bateriile de 80ah sunt mai lungi si cu 4cm decat cele de 74, 77 si nu cred ca imi incape acolo.