| Începătorul988 a întrebat:

Salutare. Astazi tocmai am vorbit cu un "nene" ca joi urmand sa imi arate niste modele de audi a4 b7, fie ele sedan/break pentru a le aduce din Germania. Cum se procedeaza cu aducerea masinilor din Germania de alta persoana?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca e adusa masina pe platforma, nu ai bataie de cap, o sa primesti doar brief mare + brief mic de la ultimul proprietar.
Daca e adusa pe roti vei primi doua randuri de brief-uri, brief-urile noi, si cele vechi.
Daca proprietarul de pe brief (Cel cu numere de tuv) e roman, vei avea nevoie si de fiscaul acestuia.
E destul de simplu.

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Masina va fi adusa pe roti. De unde pot sa stiu ca masina a fost bine verificata inainte?

| OldSoul a răspuns (pentru Începătorul988):

Asta nu prea ai de unde sa stii.
Dar cat timp vine pe roti, e clar ca per total e o masina buna.

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Si cum se va face plata avand in vedere ca n-am cont bancar?

| OldSoul a răspuns (pentru Începătorul988):

Asta stabilesti cu cel ce-ti va aduce masina.