| Nandia213 a întrebat:

Salutare! Atestatele pentru camion pot fi date daca am doat C-ul sau trebuie sa astept pentru CE. Ma refer daca ramane valabil si pentru CE

3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Pentru a putea face acest curs și a obține atestatul, trebuie să aveți permisul de conducere categoria C valabil.

| DaniTDCI a răspuns:

Trebuie sa ai minim categoria C pentru atestatul cpi marfuri generale, iti recomand sa astepti pana faci si CE-ul pentru ca seria permisului de conducere trebuie sa fie aceeasi cu seria de pe atestat, tu daca iti schimbi permisul de conducere trebuie sa schimbi si atestatul

| CataaS a răspuns:

Nu sunt sigura, dar eu cred ca se poate pentru ca la proba practica mergi fără remorca.