| anonim_4396 a întrebat:

Azi am luat permisul de conducere cat B si nu vreau să mai merg mâine să iau dovadă, ce se poate întâmpla dacă mă oprește poliția in trafic de maine in colo până când îmi vine permisul?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Te risti aiurea daca nu figurezi inca cu permis nici nu vei mai avea permis in urmatorii ani.
e asa de greu sa mergi sa ridici o dovada?
sau sa nu mergi cateva zile cu masina pana primesti permisul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai noroc o amenda. Daca ai ghinion si datele nu sunt procesate inca... Un dosar penal

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai norocul de a fi prins inainte de a fi introduse datele tale in sistem (deci inainte de a figura cu permis in baza de date), ti se deschide dosar penal pentru conducere fara permis.
Daca esti oprit si nu ai nici permisul, nici dovada, dar in baza de date figurezi deja cu permis, primesti o amenda pentru neprezentarea documentelor, care era 400 de lei acum multi ani.

| Frank51 a răspuns:

Ai asteptat atatia ani, nu mai poti cateva zile, trist.

| Iote a răspuns:

Daca nu vrei sa ridici dovada, nu conduci masina. Pentru ca risti sa ramai fara permis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amendă

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Daca nu ai dovada iti da amenda poate si mai grav pentru conducere fara permis

| Petre25565 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se intampla nimic deoarece deja esti in baza de date a politiei in cel mai rau caz o amenda de 150 lei(asa am patit eu cu un bulangiu)