| gabigabytzzu a întrebat:

Am luat astăzi proba practică auto...permisul îmi vine acasă în 3-5 zile lucrătoare și vreau să ies cu mașina înainte de a-mi veni permisul...îmi zice ceva poliția dacă mă oprește?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In cel mai fericit caz primesti amenda ca nu ai actele la tine.
Dar daca e vreo problema și încă nu esti prin baza de date cum ca ai permis pam pam dosar penal...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti zice ceva? Nu numai ca iti zice dar te si amendeaza, pentru ca nu poti prezenta permisul de conducere.
P.S. Ce-ai invatat la legislatie?