| Alin_Vasile_1995 a întrebat:

Salutare baieti...am un golf 4 1.4 16v din 2002 tip motor BCA care de ceva timp nu porneste la prima cheie dimineata nici daca tin cheia pe automat pana omor bateria,am curatat EGR-ul,am schimbat bujiile dar degeaba,problema persista,la mecanicii la care am fost fiecare isi dadeau cu parerea in felul lor si nu am ajuns la o "defectiune" ca sa ii spun asa, pe vag-com nu da eroare. Dupa ce porneste nu mai am probleme cu ea 8-10 ore

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu da eroare, ar putea fi senzorul de citire al turatiei. Nu ma intreba unde e ca nu stiu, probabil pe volanta.
Defectiunile de scanteie afecteaza grav pornirea, si nu apar pe diagnoza.
Si un sfat prietenesc... Fa-o sa mearga si marit-o!

2 răspunsuri:
| Claudiu15g a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme la injectoare sau la clapeta de acceleratie.

| Alin_Vasile_1995 explică:

Mai exact, unde se afla acest senzor de citire al turatiei?