| c3rveza a întrebat:

Care ar fi alegerea voastra dintre PASSAT CC si HONDA ACCORD, ambele din 2010 / 2011 din toate punctele de vedere? diesel sau benzina?
FUNDA pentru raspunsuri detaliate

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ambele merg bine dar honda are un aspect mai feroce, aia e masina de barbati, benzina ca sa nu ai probleme iarna la pornire

suntserios
| suntserios a răspuns:

Honda, dar sincer sa zic strict pentru design.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu am fost la SIAB 2013 si vreau sa zic ca nimic din ce am vazut pe acolo nu se compara cu Accordul, nici macar BMW-urile sau Mertanele. Dar Passat CC nu e un Passat normal, e un Passat mai sportiv si mai smecherit. Chiar nu stiu ce sa aleg.

| sonyc3l a răspuns:

Am condus passat cc e o super masina dar consuma destul de mult zic eu si plus in passat nu poti sa stau 3 in spate din cauza cotierei aceleia care e din plastic si e destul de incomoda daca pui pe cineva acolo.Nu stiu cum e accord ul dar cc ul e o pasina foarte stabila, puternica, eleganta.Ca motorizare eu as prefera diesel, daca vrei sa ai un statut social mai ridic si sa se uite fetele dupa tine eu as prefera cc ul xD