| GeorgeAlex a întrebat:

Salutare! Ce-i care stiti sau aveti experiente, pe faruri de plastic ce recomandati, folie sau lacuite? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu la ultima masina pentru ca am luat-o de noua, nu am facut polish la faruri ca nu era nevoie, ci am aplicat la un service care se ocupa de infoliere, colantare auto etc, folie de aceea transparenta de protectie a farurilor!
Nu costa mult si protejeaza farul, din cate stiu eu acele folii sunt ce trebuie pentru farurile noastre de plastic!

| darrio2007 a răspuns:

Nimic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu mi le polishez singur o data pe an, si le tratez cu ceara, ca sa reziste cat de cat.
Am dat lac pe un set de faruri acum 2 ani, inca arata foarte ok. Dar e vorba de lac profesional 2K, la pistol. Nu recomand lac la spray, ca s-ar putea sa tina putin, iar inlaturarea lacului vechi e foarte migaloasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mână de lac și imediat folie alimentară de plastic, atenție! nu de aluminiu!

| KovacsB a răspuns:

Nimic.
Poate un polish cand se matuiesc dar asta se intampla la cele de calitate slaba.