| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare,
M-ar interesa sa stiu despre ornamentale,, pleoape faruri,,
As putea pune niste folie colant negru doar in buza sus 2 cm, fara sa acopere lumina cand bate farul?

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Poți dar dacă te oprește poliția se pot lega de asta. La fel și la ITP.

| AdiMihai25 explică (pentru VoidEternal):

Păi nu pun pe tot farul nici unde bate lumina pe bec, pun doar buza de sus 1 cm...

| AdiMihai25 explică (pentru VoidEternal):

Atunci de ce mai exista atatea firme ce vand pleoape faruri?

| VoidEternal a răspuns (pentru AdiMihai25):

Legislația prevede că nu ai voia să obturezi suprafața farului cu niciun procent, oricât de mic, nu ai voie sa modifici instalația originala de lumini a mașinii. Sunt firme care vând chestiile astea, dar nu or să-ți plătească ele amenzile in caz de ceva. Acuma nu orice polițist se va lega de asta, dar dacă găsești pe cineva care vrea sa te ardă...

Răspuns utilizator avertizat
| UserRo10 a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face este sa faci bad boy look prelungind capota si revopsind-o. Nu iti pot face nimic

| AdiMihai25 explică:

Spuneti-mi va rog ce părere aveți despre următoarele modificări aduse mașinii:

In prezent am adus următoarele modificări mașinii mele.
Vopsit etrierele, vopsit negru, cauciucurile,vopsit scut fata,
Stickere plafon laterale,brau din stickere,
Colanturi pe capota facuta din folie, decupată in diverse modele.
Ornamente prize de aer, antene reghin, banda protecție jante, antena radio,cauciucuri off road MS, colantat capace oglinzi exterioare, manere, submanere, swbofer, statie radio,
Folie geamuri fumurii fata /spate, praguri laterale exterioare, deflector capota, bare traversale, paravanturi fata spate, scris cu marker alb pe cauciucuri, ornament evacuare tobe 4 evacuari, eleron haion, leduri puse doar de forma, bullbar,
Ce părere aveți, sunt in regula sau incalc niste prevederi fara sa imi dau seama.
Multumesc si astept raspuns de la voi!