| AlecsDragomir a întrebat:

Salutare, ce parere aveti despre BMW M3 e46? Si cam cat consuma?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei M3 si te intereseaza consumul... Frate, alea nu-s TDI-uri sa le pui pe luneta "Bebe la bord"!
Nu mai fi cocalar, si gandeste-te la masini, nu la bolizi. Pana si o masina de familie cu ceva caluti suge pana la 40% (nu exagerez) cand ii dai podea, BMW-urile sug chiar si cu motoare sub 2.0 de oras.
Ca sa-ti formulez un raspuns mai scurt, CONSUMA ENORM.
Nu-ti iei o masina sport ca sa iti faci calcule cat alimentezi, eu daca m-as gandi la consum n-as lua in calcul BMW deloc, nici macar 320d.

| relian a răspuns:

Trebuie sa spui ce an si modelul exact.Asa ca idee cum spunea si cineva p aici M-urile astea consuma dar nu chiar atit de mult, se exagereaza.Asa ca idee un M3 consuma 15-16% in oras si 11% pe autostrada.Cam asta e.

| LTAA a răspuns:

Foarte veche (cam risti la o masina de 15 ani).
Daca prtofelul este mai gros, exista si alte posibilatati.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru LTAA):

Eu nu stiu cate masini ai vazut tu, de te sperii de varsta lor. O masina de 15 ani poate fi in continuare incomparabila cu un Logan nou nout, de la intretinere pana la performante. Masinile nu imbatranesc niciodata, de aia exista piese CONSUMABILE. E adevarat ca uneori trebuiesc facute reparatii ce depasesc valoarea masinii pe piata, de aia se mai si arunca masinile. Insa asta se intampla dupa cel putin 30 de ani. Daca se intampla mai devreme, avem de-a face cu o intretinere necorespunzatoare.

| Gabriel_Marius_1994 a răspuns:

Dapa mine orice BMW e fain

| DeXz2010 a răspuns:

Consum 13-15 oras mers normal media 12.0