Întrebare recomandată | Adikis a întrebat:

Ce parere aveti despre motoarele Pompe duse pe Passat b5? Cum sunt la intretinere?

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Motoarele"pumpe duse" sunt foarte reusite, fiabile, puternice dar si extraordinar de pretentioase la intretinere, in speta nu merge orice fel de ulei de motor ci numai pentru tipul asta de motoare.

| Adikis explică (pentru Maioru):

Asa am auzit si eu. Am mai auzit faptul ca este recomandat faptul ca sa alimentezi motorina extra pentru evitarea problemelor cu injectoarele ( la randul lor foarte scumpe ). Intrebarea mea ar fi : se merita un pompe duse sau mai bine raman la traditionalul TDI cu pompa de injectie?

1 răspuns: