| prafdefisexxx a întrebat:

Salutare ce parere aveti despre un audi a4 1.9 tdi din 1999 110hp ma intereseaza is masini bune ca si motor duc mult rezistenta piese si alte detalii va rog frumos spuneti-mi cat mai multe va multumesc

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Am un prieten care deține una la fel și în afara de câteva furtunașe uzate și desigur consumabile, nu a schimbat nimic la ea. A plimbat-o prin toată Europa și n-a avut niciodată surprize neplăcute.
Contează foarte mult cum a fost și cum va fi întreținută și exploatată.

| Sofer a răspuns:

Daca a fost intretinuta de proprietar s-ar merita.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Parerea mea, o masina veche de 15 de ani este un cazan.

| Adikis a răspuns:

Depinde ce pret. Audi sunt masini bune, iar motoarele diesel merg mult si bine! Un diesel rezista mai mult ca un benzinar! In ceea-ce priveste costurile, va trebuii sa te uiti foarte bine la starea masinii. La audi toate sunt cam scumpe, dar rezista! Consumul este ok, iar masina este foarte stabila in curbe si foarte bine antifonata fata de varsta ei! Desi e 1.9 diesel, e cu mult mai bine antifonata decat un cel mai nou logan diesel. Daca e neinmatriculat, sa ai in vedere sa nu depasesti 2000-2200 euro cand o cumperi