| AntoniSoulesOne a întrebat:

ce parere aveti despre audi a7 3.0 tfsi sau tdi nu cont. ma intereseaza daca isi merita bani, ce motor are, ce consum are, detalii, caci m-am tot gandit sa renunt la "doua roti".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut tipule it voi spune audi a7 3.0 tfsi

consum:8.2l la 100km

Date tehnice
Combustibil
Benzina

Nr. usi
Motor tip / cilindri
V6

Nr. locuri
Cilindree cmc

Lungime mm
Putere maxima 310CP (rpm)
(5500)

Latime mm
Cuplu maxim Nm(rpm)
440 (2900)

Inaltime mm
Viteza maxima km/h

Greutate kg
Acceleratie 0-100 km/h s
5.6

Ampatament mm
Tractiune
4x4

Volum rezervor litri
Cutie viteze
Automată (7 trepte)

Volum portbagaj litri

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu exista 3.0 tfsi

in al doilea rand ne zici de audi a7, precizezi motorul si pe urma ne intrebi de motor?

in al treilea rand... vorbim de o masina de peste 70.000 euro cu motoare de 3 si 4 litri si tu intrebi de consum?

si nu in ultimul rand nu crezi ca e trecerea prea brusca de la bicicleta la Audi?

| AntoniSoulesOne explică (pentru suntserios):

Imi place cum arata masina, si sunt 0 la cunostinte despre masini... Si masina aia imi place pe viitor happy. Acum imi mai rup cate ceva pe moto.

| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Pe viitor o sa fie Tesla "si altele." In maxim 5 ani cine isi ia altceva decit electrica o sa fie prostul satului. Sau manelist. Motorul cu combustie isi traieste ultimele clipe.

| Sofer a răspuns:

Mai bine ar fi un Audi A5.

| Pool77 a răspuns:

Daca te tine buzunarul pentru consum, e numai al tau.