| VortexLuz a întrebat:

Cum vi se pare Opel Vectra C, Berlin, 2006/2007 1.9 CDTI 150 Cp? Vreau să știu dacă este o mașină fiabilă, dacă fuge, dacă este spatioasă, întreținerea dacă este scumpă, cam ce consum o să am pe motorizarea aia și dacă este o masina defectoasă sau rezistentă...În general dacă este o mașină care merită cumparată. Și dacă ar fi potrivită pentru un începător.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stii modelul opel ampera hibrid ti-l recomand ala merita

| Marycel a răspuns:

Dacã ești începãtor și ai vechime sub 1 an, îți recomand sã îți iei o mașinã cu motor mic 75, 80, 115, de ce?, pentru cã consumul este automat mic, piesele sunt ieftine mai ales pe benzina, motorina e de preferat mai bine pentru ca are consumul mic, îți recomand un opel astra G, scurt sau un golf4, sau vw passat 1.9 consumã foarte puțin, baftã.