| mistervc004 a întrebat:

Daca am un VW Negru si vreau sa-l vopsesc in Verde, trebuie sa inlocuiesc cartea de identitate auto si talonul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa te duci la RAR, pentru a omologa modificarea culorii si apoi la politia rutiera pentru a fi trecuta schimbarea culorii in cartea de identitate a masinii si in certificatul de inmatriculare. Nu trebuie sa faci acte noi.

1 răspuns:
| cevdet a răspuns:

Da. Si inainte de asta, iti trebuie aprobarea Politiei. Se face intai o verificare daca nu ai facut accident cu ea sau nu este furata. Apoi primesti aprobarea.