| PetricaMihali a întrebat:

Salutare,dau funda celui care mă ajută, am un Opel Astra H și as dori sa știu la ce preț mare costă să o vopsesc. Câți litri de vopsea, cu tot cu lac cu tot, fara manopera, vreau o culoare albastra

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am raspuns si la cealalta intrebare, dar hai sa o fac mai clar aici:
-doua cutii de vopsea
-doua cutii de lac
-intaritor pentru ele
-3 litri de diluant D20 pentru diluat vopseaua, putin lacul si spalat pistolul.
Asta inseamna cam 650-700 de lei.
Mai ai nevoie de abrazive, undeva la 200-300 de lei.
Banda pentru mascat, 20-50 de lei
Folie pentru acoperit partile ce nu trebuie vopsite, 20-40 de lei.
Daca trebuie sa faci reparatii pe caroserie se mai adauga chit si filler.
Daca masina are multiple probleme si trebuie slefuit pana la metal in multe locuri, trebuie sa adaugi inca 1l de diluant si 1l de filler pentru cateva elemente, minim 2l de filler pentru tot exteriorul masinii.
E undeva la 150 de lei un set de filler, adica filler + intaritor.